Z obozu polskich drużyn 8

by - 09 lipca


Kolejny dzień przyglądam się naszym zespołom, które zagrają w Lidze Europejskiej. 


LECH POZNAŃ


8 dni pozostało piłkarzom Lecha Poznań do inauguracji sezonu 2014/2015. W następny czwartek Kolejorz rozegra pierwsze spotkanie II rundy kwalifikacyjnej do Ligi Europy, w którym rywalem poznaniaków najprawdopodobniej będzie estońskie Nomme Kalju. 

Ostatni mecz sparingowy mieli rozegrać dziś w Legnicy, jednak czeskie FK Teplice w ostatniej chwili zrezygnowały z przyjazdu do Polski. - To, że gramy dzień później nie jest dla nas żadnym problemem i nie zaburza to naszego mikrocyklu treningowego - zapewnia II trener Lecha Jerzy Cyrak.

Dla poznaniaków jest to ostatni tydzień, w którym w trakcie 7 dni rozegrają tylko jedno spotkanie. Pierwszy mecz II rundy kwalifikacji do LE zapoczątkuje serię pojedynków w systemie czwartek-niedziela. 

Do zespołu są wprowadzani powoli kontuzjowaniu gracze. Z trenerem przygotowania fizycznego indywidualnie pracują Barry Douglas, Muhamed Keita oraz Łukasz Teodorczyk.


ZAWISZA BYDGOSZCZ

Zawisza Bydgoszcz dziś oficjalnie rozpocznie sezon i to z wielkim przytupem. W związku z ogromnym sukcesem, jakim było wywalczenie Pucharu Polski przez zespół, Niebiesko - Czarnych zagrają w reaktywowanym przez PZPN meczu o Superpuchar Polski z Mistrzem kraju Legią Warszawa. Początek spotkania o godzinie 19:00.Trener Paixao do Warszawy zabrał dziewiętnastu piłkarzy: Grzegorz Sandomierskiego, Andrzeja Witana, Andre Micaela, Piotra Petasza, Bernardo Vasconcelosa, Jorge Kadu, Alvarinho, Joshuę Silvę, Luisa Carlosa, Wagnera, Kamila Drygasa, Jakuba Wójcickiego, Pawła Strąka, Sebastian Ziajkę, Vahan Gevorgyana, Damiana Ciechanowskiego, Korneliusza Sochania, Macieja Konę, Arkadiusza Gajewskiego.

Transmisję spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.RUCH CHORZÓW

Drużyna Ruchu rozegra dziś ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Rywalem „Niebieskich” będzie słowacki drugoligowiec Tatran Preszów.
 

Tatran to teoretycznie najsłabszy zespół spośród sparingpartnerów chorzowian w okresie przygotowawczym. W poprzednim sezonie zespół z Preszowa zajął 4. miejsce w II lidze słowackiej.

Tatran rok temu spadł z Corgon Ligi. Bardzo dobrze pracują tam z młodzieżą. Co rok pojawiają się młodzi, utalentowani zawodnicy. Grał tam również Pavol Jurčo, który od wczoraj trenuje z nami w Popradzie – mówi trener Ján Kocian. Warto podkreślić, że Tatran Preszów to najstarszy słowacki klub – powstał w 1898 roku.

Mecz kontrolny z Tatranem rozpocznie się dziś o godz. 15.00.


Wcześniejsze posty

0 komentarze